Naša káva

Apu znamená vodca spoločenstva a ochranca ekosystému

Pôvod

APU Café je káva pomenovaná slovom APU pochádzajúcim z jazyka pôvodných obyvateľov oblasti, v ktorej je pestovaná. Je vyrábaná v súlade s princípmi pôvodnej kultúry tejto oblasti a APU znamená vodca spoločenstva a ochranca ekosystému. Pochádza z plantáže Finca El Carmelo pri meste Teruel v provincii Huila. Pestuje sa v nadmorskej výške 1700 metrov nad morom. Zberá sa ručne na farme spĺňajúcej vysoké štandardy kvality a hygieny.  Majitelia plantáže sa naučili tradičné postupy zberu a spracovania kávy od svojich rodičov a starých rodičov v súlade so zásadami sociálno-environmentálnej zodpovednosti.

Charakteristika

Patrí do kategórie Gourmet (speciality grade) vďaka svojej výnimočnej kvalite dosiahnutej výberom tých najlepších, ručne zberaných zŕn. Je pestovaná v ideálnych horských podmienkach, vo vulkanických pôdach bohatých na organické látky, ktoré spolu v ideálnej kombinácii dodávajú káve úžasnú chuť a vôňu. 

Organickosť

100% organická bez použitia pesticídov, insekticídov a iných chemických látok počas troch generácií existencie plantáže. To zaručuje absolútnu čistotu kávy a jej prirodzenú charakteristiku. 

Zaujímavosti

Káva je pestovaná v národnom parku, takže akékoľvek použitie neorganických látok je prísne zakázané a zároveň kontrolované miestnou správou. 

Všeobecne pri produkcii kávy sa spotrebuje veľké množstvo vody, čo vytvára obrovskú záťaž pre lokálny ekosystém. Pri produkcii kávy APU je využívaná voda z miestnych hôr, ktorá je po použití recyklovaná a znovu použitá pre zníženie zaťaženia prírody. Miestni obyvatelia si chránia svoju prírodu, pretože im dáva prácu a s prácou sa spája ich šanca na lepší život.

Zrnká sú zberané a selektované ručne. Túto prácu na plantáži vykonávajú len ženy. Miestni pestovatelia totiž vedia, že žena má oveľa lepší cit pre výber správneho zrna a je šetrnejšia k rastline než akákoľvek mužská ruka.

APU káva kooperuje so štátnymi programami pre rozvoj infraštruktúry a gramotnosti vidieckych častí krajiny. Keďže plantáže sú hlboko v horách, vláda za pomoci týchto programov buduje domy, cesty a školy pre rodiny, ktoré tam odišli za prácou. Kúpou kávy APU podporujeme rodiny žijúce a pracujúce na plantážach už niekoľko generácií.

Špecifikácia

Druh: 100% Arabica
Chuť a vôňa: sladká karamelová
Kyslosť: stredne silná
Zvyšková chuť: sladká
Telo: silné
Dávkovanie: pre dosiahnutie najlepšej chuti odporúčame 7g až 10g na 1 šálku
Praženie: tmavá (dark roast) a stredne tmavá (medium dark roast)
Balenie: 250 g a 1000g
Forma: zrnková a mletá

Káva pochádza z plantáže Finca El Carmelo pri meste Teruel v provincii Huila.

Káva je pestovaná v nadmorskej výške 1700 m.n.m.

Káva je zberaná ručne.

Vyskúšajte našu kvalitnú kávu z Kolumbie. Objednajte si vzorku ešte dnes.

Kúpiť v e-shope