Náš príbeh

Pravá kolumbijská káva vzniká zo samotnej vášne pre kávu.

A my túto vášeň máme. Pretože práve táto vášeň nás priviedla k vytvoreniu značky Cafe Colombiano. Kávy s vášňou a neopísateľnou chuťou. Kávy, ktorú musíte jednoducho ochutnať. A zamilujete sa. Už navždy. Náš príbeh začal počas výletu do Kolumbie, kam sme sa vybrali navštíviť našich priateľov. Naskytol sa nám absolútne nový pohľad na túto nádhernú krajinu. Našu pozornosť si získala nielen pestrofarebnou kultúrou, ale najmä spoločenskými zvykmi a tradíciami.

V krajine, ktorá patrí medzi najväčších dodávateľov zelenej kávy na svete je teda viac než pravdepodobné, že sa stretnete s kávou na každom rohu. Má obrovský podiel na domácom trhu a je súčasťou miestnej kultúry po dlhé generácie. Pestovaniu a praženiu kávy sa tu venujú stovky rodín, využívajúc pritom originálne, rokmi overené receptúry a postupy pre jej prípravu. Mali sme to šťastie nielen ochutnať najlepšiu kávu na svete, ale aj nahliadnuť do tajomstiev jej produkcie.

Aby sme Vám mohli bližšie priblížiť tento úžasný svet plný chutí a vôní je potrebné si uvedomiť, že s produkciou kávy sú spojené životy miestnych obyvateľov a kvalita ich života závisí od úrodnosti plantáží a prác spojených s pražením a balením kávy. Celosvetovým trendom je nákup zeleného zrna priamo v prístavoch a následné praženie v krajine ich distribúcie. Takýto postup využívajú hlavne veľké spoločnosti, ktoré kupujú zelenú kávu priamo z malých rodinných plantáží a vďaka svojim finančným zdrojom ich dokážu vo veľkých množstvách dodávať do prístavov celého sveta. Toto všetko ovplyvňuje kvalitu života lokálnych farmárov, ktorí len predajom zeleného zrna nedokážu pokryť všetky náklady spojené s tvrdou prácou na plantážach.

Práve spoznaním týchto ťažkých sociálnych pomerov nám zišla na um myšlienka pomôcť farmárskym rodinám nákupom ich výrobkov, dať im možnosť opäť spoznať kvalitnejší život. Život plný práce, ale aj zaslúženej odmeny za vykonanú prácu. Zaviazali sme sa vytvoriť značku Café Colombiano, exportovať a distribuovať tú najlepšiu a najkvalitnejšiu kávu priamo z Kolumbie a takýmto spôsobom reprezentovať druhú najväčšiu kávovú veľmoc Južnej Ameriky na európskom trhu.

Sme hrdí na to, že Vám môžeme priniesť 100% organickú kávu s charakteristickou chuťou a vôňou miestnych hôr a zároveň podporovať rodiny, ktoré spojili svoje životy so starostlivosťou o tieto rastliny. Pri pestovaní tejto kávy sa kladie dôraz na ochranu životného prostredia, pretože iba jeho čistota zabezpečí excelentnú kvalitu a jedinečnosť kávovníkov a ich plodov.

Doprajte si šálku pravej Kolumbie v pohodlí Vášho domova a spoznajte jej originálnu chuť a arómu.

Vyskúšajte našu kvalitnú kávu z Kolumbie. Objednajte si vzorku ešte dnes.

Kúpiť v e-shope